wtorek, 24 sierpnia 2010

Wczasy w Tunezji

Wczasy w Tunezji

Czy oferta wakacji w Tunezji również w tym roku zainteresuje miliony turystów z Europy? Wszystko wskazuje na to że tak, gdyż kraj ten, pozostając bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym, bez przerwy podnosi standardy swojej bazy turystycznej. Jest to niejako konieczność dla tego afrykańskiego kraju, ponieważ turystyka to gałąź gospodarki, która zapewnia aż 7% tunezyjskiego PKB i w której zatrudnione są setki tysięcy obywateli tego kraju. Dlatego też, wyjeżdżając na wczasy do Tunezji możemy być przekonani o wysokiej jakości hoteli, restauracji i obsługi z jaką przyjdzie nam się spotkać na miejscu.

Wszystkie osoby wybierające się do Tunezji zapraszamy na stronę Emerytka na Wyjeździe, gdzie Pani Jagoda opisuje swoje zagraniczne wojaże.

Jest wiele aspektów, które przyciągają turystów do Tunezji. Jednym z nich jest z pewnością fakt, że pomimo że jest to kraj muzułmański, jest tu praktykowana względna wolność obyczajów. Tunezyjczycy są dość tolerancyjni w kwestiach religii i większość z nich nie należy do skrajnych wyznawców Islamu, o czym najlepiej świadczy fakt, że jest to jeden z bardzo niewielu muzułmańskich krajów, w którym ateiści stanowią drugą pod względem liczebności grupę religijną. O względnej tolerancji wobec obcych świadczyć też może obecność sporej grupy obywateli pochodzenia żydowskiego. Na tunezyjskiej wyspie Dżerba znajduje się nawet jedna z najstarszych synagog na świecie - Synagoga Al-Ghariba w Ar-Rijadzie, która stanowi ogromną atrakcję turystyczną dla większości odwiedzających.

Podsumowując, wakacje w Tunezji to okazja na spędzenie bardzo udanego urlopu w tym ciekawym i kosmopolitycznym kraju.

1 komentarz:

  1. Do Tunezji lecę po raz szósty, czyli przyciąga swoim urokiem.

    OdpowiedzUsuń